» بوکس شطرنج ایران؛ مدعی قهرمانی جهان

بوکس شطرنج ایران؛ مدعی قهرمانی جهان

بوکس شطرنج ایران؛ مدعی قهرمانی جهان

فریدون پویا ،رئیس کمیته بوکس شطرنج ایران با یادآوری اینکه مسابقات جهانی بوکس شطرنج، امسال به میزبانی روسیه برگزار خواهد شد، تیم جمهوری اسلامی ایران را یکی از مدعیان قهرمانی دانست.

فریدون پویا، شنبه ۴ اردیبهشت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه برنامه ریزی های لازم برای مسابقات جهانی روسیه انجام شده است، گفت: پس از دریافت مجوزهای مورد نیاز از فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی و ستاد کرونا، مسابقات قهرمانی کشور برای انتخاب اعضای تیم ملی در کیش برگزار می شود.

پویا برگزاری این مسابقات را در آمادگی اعضای تیم ملی موثر دانست و افزود: اردوی تیم ملی نیز طی ۲ دوره ۱۴ روزه در کیش برگزار می شود تا با برنامه ریزی و حمایت فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی و شورای برون مرزی وزارت ورزش بتوانیم در رقابت های جهانی شرکت و برای ایران افتخار آفرینی کنیم.

لزوم راه‌اندازی باشگاه‌های حرفه‌ای بوکس شطرنج در کشور

وی که اعتقاد دارد حرفه ای شدن ورزش بوکس شطرنج نیازمند باشگاه های حرفه ای در سراسر کشور است، اضافه کرد: در اواخر مهرماه لیگ باشگاه های کشور به صورت متمرکز یا دوره ای با حضور ۱۰ تیم آغاز می شود که این رویکرد در حرفه ای شدن باشگاه ها نقش قابل ملاحظه ای دارد.

پویا بر لزوم دریافت کارت های عضویت فدراسیون و بیمه ورزشی بوکس شطرنج از سوی ورزشکاران، هنرجویان، داوران، مربیان و مدیران برای دریافت کُد استعلام تاکید کرد و گفت: در غیر این صورت فعالان ورزش بوکس شطرنج از دریافت تسهیلات حتی کمربند و رتبه محروم خواهند شد.

کرونا به تقویم بوکس شطرنج لطمه نزد

بنیانگذار بوکس شطرنج آسیا از پیشرفت برنامه های این رشته ورزشی در سال گذشته ابراز خرسندی کرد و ادامه داد: شیوع ویروس کرونا خدشه ای به تقویم ورزشی بوکس شطرنج وارد نکرد و با حمایت های همه جانبه فدراسیون دوره های داوری، مربیگری و ارتقاء فنی به صورت آنلاین طی دو دوره با ۸۰ شرکت کننده در استان فارس و شهر کیش برگزار شد. 

پویا از برگزاری مسابقات آنلاین بین ایران و روسیه در آذرماه سال گذشته به عنوان یکی از اقدامات مهم کمیته یاد و اضافه کرد: این مسابقات با حضور ۱۱ ورزشکار از رده های نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان برگزار شد و آقایان و بانوان تیم ملی توانستند ۸ بر ۳ روسیه که یکی از مدعیان این رشته ورزشی به شمار می رود را مغلوب کنند.

حمایت؛ لازمه تداوم افتخار آفرینی

این پیشکسوت ورزش های رزمی با بیان اینکه کمیته بوکس شطرنج ایران از هیچ ارگان و نهادی بودجه نگرفته است، یادآور شد: بوکس شطرنج ایران برای ادامه حیات و افتخار آفرینی نیاز به پشتیبان مالی دارد و امیدواریم رسانه های ملی به خصوص رادیو و تلویزیون در پوشش اخبار و معرفی این رشته ورزشی مساعدت و همراهی لازم را داشته باشند.

وی در پایان از حمایت های بی دریغ یوسف بهتری رئیس فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی قدردانی کرد و افزود: وی سیاست و نگاه ویژه ای نسبت به ورزش قهرمانی دارد و با عدالتی که در فدراسیون برقرار شده در مسیر پیشبرد اهداف موفق بوده است. 

پویا ادامه داد: با راه اندازی اتوماسیون اداری در این فدراسیون، مراحل اداری به شکل غیرحضوری دنبال می شود و نیاز به حضور مستمر در پایتخت از بین رفته است


منبع : خبرگزاری ایسنا isna.ir

فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


فروش دستگاه آب قلیایی مغناطیسی دکتر مومنی فروش دستگاه آب قلیایی مغناطیسی دکتر مومنی مشاهده