» مراسم آغاز تجاری سازی فناوری 5G شرکت

مراسم آغاز تجاری سازی فناوری 5G شرکت

مراسم آغاز تجاری سازی فناوری 5G شرکت "مبین نت"

اینترنت نسل پنجم در روز یکشنبه در خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران و سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران به بهره برداری رسید.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم آغاز تجاری سازی فناوری 5G شرکت "مبین نت" گفت: با توسعه این تکنولوژی پخش فیلم ها 4K با کیفیت عالی و قیمت مناسب از طریق تلویزیون های اینترنتی امکان پذیر می شود.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌های خدمت دهنده و وزارت ارتباطات به عنوان سیاست گذار باید به نیاز مردم و بازار توجه داشته باشند تصریح کرد: باید تصمیم گیری‌ها متناسب با نیاز مردم باشد که یکی از نیازهای مهم مردم پهنای باند است و همواره آن را بیشتر از پیش مطالبه می کنند. بویژه آنکه در یک سال اخیر به دلیل شیوع کرونا زندگی به اینترنت بیشتر از گذشته وابسته شده است.

 انحصاری شدن نتیجه خصوصی سازی مخابرات

وی با بیان اینکه ایجاد انحصار یکی از اشتباهات واگذاری مخابرات به بخش خصوصی است بیان کرد: داکت‌ و سیم‌ مسی که جزو انفال عمومی مردم هستند به مخابرات واگذار شده است. مخابرات با وجود اینکه هیچ سرمایه گذاری در راه خصوصی‌سازی نکرد اما سودهایی که از درآمدهای سالیانه به دست می‌آورد را به عنوان اقساط خصوصی‌سازی پرداخت کرد.


 وزیر ارتباطات با اشاره به نداشتن توازن بین اینترنت خانگی و تلفن همراه بیان کرد: این معضل مخصوص کشور ما نیست و در کشورهای کوهستانی یا جاهایی که فیبرنوری در آنها توسعه ندارد نیز دارای این مشکلات هستند.

وی ادامه داد: راهبرد برای ایجاد توازن و رفع فشار از اینترنت موبایل این است که 5G به عنوان اینترنت خانگی استفاده شود که تا 30 برابر ظرفیت کیفیت را بالا می برد.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: مبین نت نخستین شرکتی است که در مسیر توسعه 5G قرار گرفته است و پهنای باند بیشتری دارد و امروز نخستین سایت را راه اندازی کرده است.

 قیمت بالای مودم 5G

وی با اشاره به قیمت بالای مودم خاطرنشان کرد: قیمت مودمی که برای این تکنولوژی استفاده می شود بالاست زیرا تکنولوژی که تازه وارد می شود قیمت هایش نیز بالاست. بنابراین باید شرکت های مختلف آن را تولید کنند که در حال حاضر شرکت "اتصال صنعت میانه" در حال تولید مودم است و تایید سازمان تنظیم مقررات را می گیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: از بانکها کمک بگیرید و برای مصرف‌کننده یک خط اعتباری برای مبین نت تهیه و از ظرفیت دولت الکترونیک استفاده کنید تا هر مشتری که درخواست مودم می دهد بتواند از دم قسط آن را خریداری کند.

 از ظرفیت داخلی در تولید تجهیزات بهره بگیرید

وزیر ارتباطات تاکید کرد: حتما در تجهیزات از حداکثر ظرفیت داخل استفاده کنید تا این صنعت رشد کند.

منبع: وزارت ارتباطات و فناوری

فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


فروش دستگاه آب قلیایی مغناطیسی دکتر مومنی فروش دستگاه آب قلیایی مغناطیسی دکتر مومنی مشاهده